Rehabilitacja po liftingu twarzy Bielsko Śląsk

Zabiegi regenerujące po liftingu Śląsk. Drenaż limfatyczny i masaż Bielsko. Przyśpieszenie regeneracji po zabiegu liftingu twarzy.

FIZJOTERAPIA ESTETYCZNA

Masaż twarzy po liftingu Bielsko- kiedy?

Terapię należy rozpocząć jak najszybciej. Nawet kilka dni po zabiegu, wszystko zależy od indywidualnego procesu gojenia.

Dlatego najlepiej chęć skorzystania z zabiegów skonsultować ze swoim chirurgiem.

Najskuteczniejsza fizjoterapia po liftingu twarzy na Śląsku

Po liftingu pacjenci często odczuwają pewne objawy, takie jak:

  • ból

  • zasinienie

  • obrzęk

Te działania niepożądane są częstą częścią procesu gojenia po zabiegu i z czasem ustępują. Istnieją pewne praktyki mające na celu przyspieszenie procesu gojenia po liftingu. Zlokalizowany masaż pooperacyjny może sprzyjać płynnej rekonwalescencji.

Dlaczego tak ważnej jest żeby po liftingu twarzy udać się do fizjoterapeuty?

01. Łagodzenie bólu

Delikatny masaż może ograniczyć wysyłanie sygnałów bólowych do mózgu przez receptory bólu. Delikatny masaż poprawia krążenie i zmniejsza ból w obszarze pozabiegowym.

02. Zmniejszenie obrzęku

Manualny drenaż limfatyczny pomaga płynom przemieszczać się z tkanki twarzy do naczyń limfatycznych, zmniejszając obrzęk twarzy i stymulując układ odpornościowy.

03. Zmiękczenie skóry i blizn

Zabiegi manualne zmiękczają skórę twarzy i zmniejszają blizny. Kiedy ciało goi się po urazie, tworzy bliznę, która chroni ranne miejsce przed przyszłymi uszkodzeniami. Mobilizacja nowo powstałej blizny może zmniejszyć dalsze gromadzenie się tkanki i zmiękczyć skórę wokół blizny.

04. Przyśpieszenie procesu gojenia

Masaż po liftingu pomaga zapobiegać gromadzeniu się toksyn w operowanym obszarze twarzy i pomaga dostarczać składniki odżywcze do skóry i tkanek poprzez poprawę krążenia krwi. Delikatny masaż pomaga odżywić dotknięty bólem obszar i pomaga poprawić elastyczność twarzy.

woman with brown hair and wearing silver necklace
woman with brown hair and wearing silver necklace

Działanie przeciwobrzękowe

Działanie anty-bliznowe

Działanie przeciwbólowe

Zabiegi dopasowane do TWOICH potrzeb

W zależności od etapu gojenia tkanek i potrzeb pacjenta, nasza specjalistka dobierze odpowiednie zabiegi, które wspomogą regeneracje organizmu i przyśpieszą proces leczenia.

Pierwsza wizyta?

Bez obaw, zobacz jak się do niej przygotować i czego możesz się spodziewać przychodząc do naszego gabinetu.