USG funkcjonalne Bielsko Małe Kozy

Badanie USG Bielsko Kozy, ocena ostrogi piętowej, USG funkcjonalne narządu ruchu, USG ortopedyczne

USG

Po co USG narządu ruchu? Fizjoterapia Bielsko | Małe Kozy

Wykorzystanie USG w gabinetach fizjoterapii jest bardzo praktyczne. Proces rehabilitacji pod kontrolą USG dostarcza wielu wartościowych informacji o stanie tkanek miękkich i znacząco podnosi jakość procesu usprawniania.

USG w trakcie rehabilitacji monitoruje w czasie rzeczywistym stan funkcjonalny tkanek miękkich, takich jak: mięśnie czy ścięgna w danej okolicy ciała. Fizjoterapeuta jest w stanie uzyskać dodatkowe informacje na temat danej struktury.

Badanie USG wykonać można przy każdej kolejnej wizycie, dzięki czemu można obserwować postęp rehabilitacji i zachodzące w tkankach zmiany.

Co możemy badać pod USG u fizjoterapeuty?

Fizjoterapeutę najbardziej interesuje praca tkanek miękkich, dlatego USG jest wykorzystywane do oceny funkcjonalnej mięśni, ścięgien i więzadeł. Ważnym aspektem badania USG jest możliwość badania danego rejonu podczas wykonywania ruchu.

Ocenia także pracę tkanki podskórnej np. w celu sprawdzenia czy blizna nie działa restrykcyjnie na tkanki podskórne.

USG używane jest do oceny obrzęku tkanek, wysięku w stawie, czy wzmożonego unaczynienia danej okolicy.

Co wyróżnia badanie USG od innych i czemu jest tak ważne w gabinecie fizjoterapeuty?

Właśnie aspekt badania dynamicznego narządu ruchu, którego nie jesteśmy w stanie uzyskać w żadnym innym badaniu. Co oznacza, że można je przeprowadzić podczas ruchu (funkcji konkretnego stawu) np. przy ruchu ręki. Fizjoterapeuta jest w stanie ocenić jak poruszają się tkanki miękkie względem siebie i czy nie ma między nimi blokady.

Dodatkową funkcja jest Doppler umożliwiający potwierdzenie wystepowania stanów zapalnych i procesów gojenia tkanek.

W naszym gabinecie fizjoterapii Bielsko | Kozy posiadamy aparat do badania USG z funkcją Doplera.

Co najważniejsze badanie to jest BEZPŁATNE i wchodzi w skład:

usg bielsko fizjoterapia bielsko
usg bielsko fizjoterapia bielsko

"Silny ból lędźwi, problemy przy pochylaniu, mrowienie i drętwienie - były nie do zniesienia. Prawidłowa diagnoza, fachowa rehabilitacja i pełen profesjonalizm zaowocowały odzyskaniem 100% sprawności, która była dla mnie priorytetowa. Serdecznie polecam, na prawdę warto! Pozdrawiam :)"

- DOMINIK

"Polecam serdecznie. Z usług Dominika korzystam już wiele miesięcy i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że lepiej trafić nie mogłam, wie co robić żeby pomoc a nie zaszkodzić. ☺️"

- OLIWIA

"Trafiłem do Pani Madzi z bólami w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz z kontuzją barku. Po kilkunastu terapiach manualnych odczuwam ogromną poprawę komfortu życia, po rehabilitacji ból jest już praktycznie nie odczuwalny. Jestem bardzo zadowolony z terapii u Pani Magdy, z jej fachowego i profesjonalnego podejścia do tematu oraz niezwykle sympatycznej i serdecznej atmosfery, którą Pani Madzia stwarza podczas skutecznych, ale mimo wszystko bolesnych zabiegów. Serdecznie polecam terapię u Pani Magdy, sam również na pewno w przyszłości będę korzystać z jej pomocy."

- MICHAŁ

Postaw na sprawdzonych specjalistów!

Zobacz co mówią o nas pacjenci.

Pierwsza wizyta?

Bez obaw, zobacz jak się do niej przygotować i czego możesz się spodziewać przychodząc do naszego gabinetu.

Może Cię zainteresować