Kinesiotaping Bielsko | Małe Kozy

Skuteczna fizjoterapia Bielsko | Małe Kozy. Kinesiotaping Bielsko

TERAPIA MANUALNATERAPIE WSPOMAGAJĄCE

Kinesiotaping Bielsko Profilaktyka i Rekonwalescencja

Taping może być stosowany jako forma profilaktyki przed przykurczami i skurczami podczas wykonywania wzmożonego, długotrwałego wysiłku. Może być również stosowany jako forma prewencji urazów narządu ruchu, ale także jako element usprawniający trening.

Po kontuzji plastrowanie można wykorzystać jako wspomaganie procesu leczenia. Główną funkcją tapingu w tym etapie będzie zapobieganie lub zmniejszanie obrzęków powstałych na skutek urazów. Dodatkowo może być on zaaplikowany na miejsca bolesne, objęte procesem zapalnym.

Kinesiotaping Bielsko | Małe Kozy

jest metodą terapii polegającą na aplikacji na uprzednio odpowiednio przygotowaną skórę, elastycznych plastrów wykonanych ze specjalnego materiału. Plastry są pokryte warstwą kleju, dzięki czemu dobrze przylegają do skóry.

Czas użytkowania kinesiotapingu po aplikacji wynosi nawet kilka dni, w zależności od stopnia aktywności i ilości kontaktu plastrów z wodą.

Zastosowanie kinesiotapingu rozpatrywać można w kilku aspektach, a jego działanie zależeć będzie o techniki i metody aplikacji.

Efekty Kinesiotaping Bielsko

Do głównych efektów stosowania plastrowania dynamicznego można zaliczyć:

  • Poprawa krążenia

  • Zmniejszenie obrzęków

  • Zmniejszenie dolegliwości bólowych

  • Normalizacja napięcia mięśniowego i powięziowego

  • Wspomaganie pracy mięśni

  • Korekta pozycji stawów

Na skutek aplikacji plastrów w miejscu ich działania zostaje uniesiona skóra, co powoduje zwiększenie przestrzeni śródmiąższowej, zwiększenie możliwości przepływu krwi i chłonki, co powoduje lepszą regenerację tkanek.

Stosując kinesiotaping można wpłynąć na aktywność bioelektryczną mięśni, która wzrasta po 24 godzinach od aplikacji plastrów, a efekty aplikacji mogą utrzymać się do 48 godzin po zdjęciu plastrów. Jest to istotna informacja, którą należy mieć w pamięci planując oklejanie przed aktywnością fizyczną. Zbyt krótki czas pomiędzy aplikacją plastrów a rozpoczęciem aktywności fizycznej może prowadzić do zmniejszenia lub całkowitego braku zamierzonych efektów terapeutycznych.

kinesiotaping tejpy bielsko małe kozy
kinesiotaping tejpy bielsko małe kozy
Pierwsza wizyta?

Bez obaw, zobacz jak się do niej przygotować i czego możesz się spodziewać przychodząc do naszego gabinetu.